gog
08 فروردین 1402 - 09:39

لزوم تلاش مضاعف مسئولان برای تحقق شعار سال/ شعارها نباید فقط در سربرگ نامه‌ها بماند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: شعارها نباید فقط در سربرگ نامه ها بماند بلکه باید به آنها عمل کنیم تا شاهد پیشرفت روزافزون این منطقه باشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، محمد کرمی در حاشیه نشست ویدئو کنفرانسی مدیران و کارگزاران دولت مردمی با رئیس جمهور ضمن تبریک سال نو و تقارن آن با بهار قرآن اظهار داشت: سال گذشته با تمامی مشکلاتی که دشمنان ایجاد کردند با راهبری حکیمانه مقام معظم رهبری از آن عبور کردیم.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی اراده الهی است، افزود: خوشبختانه در سال گذشته شاهد پیشرفت های خوبی در استان سیستان و بلوچستان بودیم.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: ما به عنوان سرباز باید در میدان بوده و فرمان رهبر معظم انقلاب را اجرا کنیم چرا که ایشان با پیش بینی حرکت دشمن این فرامین را صادر می‌کنند.

وی ادامه داد: وقتی فرمایشات رهبر معظم انقلاب در حوزه های مختلف به خصوص حوزه اقتصادی و فناوری را بررسی می کنیم می بینیم که ایشان چقدر دقیق و کارشناسانه راهنمایی می‌کنند.

کرمی بیان کرد: شعارها نباید فقط در سربرگ نامه ها بماند بلکه باید به آنها عمل کنیم تا شاهد پیشرفت روزافزون این منطقه باشیم.

وی تاکید کرد: گزارشات باید در کف میدان دیده شود و ارزیابی مسئولان بر اساس این گزارشات میدانی انجام می شود.

کرمی با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی برای پیشبرد کارها خاطرنشان‌کرد: همه دستگاه ها باید برنامه داشته باشند و بر اساس برنامه عمل کنند همچنین برنامه ریزی ها نیز باید اجرایی و عملیاتی شوند.

وی افزود: البته برنامه ها هم ارزیابی می شوند تا قابلیت اجرایی و عملیاتی شدن آن ها مشخص شود.

استاندار سیستان و بلوچستان اذعان کرد: کنترل تورم و رشد تولید فرمانی‌ است که باید با برنامه ریزی و تلاشی مضاعف در استان اجرایی شود.

وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه امنیت خوبی در استان برقرار است، تصریح کرد: البته افرادی می‌خواهند با کلمه ناامنی از سرمایه‌گذاری در این استان جلوگیری کنند که قطعا موفق نخواهند شد.

کرمی تصریح کرد: از فکر جوانان، دانشگاهیان و نخبگان باید در حوزه تجارت و اقتصاد استفاده شود.

وی بیان کرد: باید اشتغال پایدار در استان سیستان و بلوچستان ایجاد شود و صرفا به ارائه آمار بسنده نشود.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: خوشبختانه این استان ظرفیت های خوبی دارد و ما علاوه بر مرزهای آبی از مرزهای خاکی نیز بهره‌مندیم.

وی با اشاره به ظرفیت استان در حوزه کشاورزی تصریح کرد:  جهاد کشاورزی باید از توان مردم در این بخش استفاده کند.

کرمی با اشاره به نهادینه سازی فرهنگ کار و تلاش در استان ادامه داد: رسانه ها و در صدر آنها صدا و سیما باید در بحث فرهنگ سازی نقش آفرینی کنند.

وی افزود: همه ما فرصت کوتاهی برای خدمت گزاری داریم بنابراین باید این فرصت را قدر بدانیم و تمام توان خود را برای آسایش مردم به کار بگیریم.

پایان پیام/3139

منبع: فارس
شناسه خبر: 1113577