gog
08 فروردین 1402 - 12:00

چند پروژه حوزه برق‌رسانی و مدرسه سازی در میناب به بهره برداری رسید

استاندار هرمزگان از افتتاح و بهره برداری از چند طرح مهم در حوزه برق‌رسانی و مدرسه سازی در شهرستان میناب خبرداد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از میناب، مهدی دوستی استاندار هرمزگان ظهر امروز در حاشیه افتتاح چند طرح مهم در میناب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز با هدف افتتاح و بهره‌ برداری از چند طرح و بررسی میدانی میزان پیشرفت سایر پروژه‌ها خدمت مردم میناب بودیم. 

وی افزود: امروز توفیقی بود در مرحله اول یک مدرسه 10 کلاسه در روستای سولقان میناب کلنگ زنی شد، روستای سولقان دارای یک مدرسه فرسوده بود که با پیگیری صورت گرفته مدرسه جدید به سرعت احداث و آموزش در این روستا در مدرسه جدید پیگیری خواهد شد. 

استاندار هرمزگان گفت: یکی از اولویت‌ها در حمزه آموزش و پرورش استان، احداث مدارس جدید و جلوگیری از تحصیل دانش آموزان در مدارس فرسوده است که خوشبختانه تاکنون در سطح استان اقدامات خوبی صورت گرفته است. 

 وی تصریح کرد: در بازدید از روستای سولقان، یک بحث دیگر نیز وجود داشت و آسفالت این روستا هم با مشکلاتی مواجه است که تلاش می‌شود این مشکل نیز رفع و مردم از کیفیت بهتری بهره مند شوند. 

دوستی گفت: در حوزه برق‌رسانی نیز 7 پروژه امروز به بهره برداری رسید که یکی از 7 طرح مربوط به پست 63/20 کیلوولت شهر میناب بود که با اعتبار 150 میلیاردی می‌تواند برق پایدار را به 18 هزار خانوار برساند. 

وی ادامه داد: دیگر پروژه‌های افتتاح شده امروز شامل فاز اول پست 400 کیلوولت پارسیان با اعتبار 1600 میلیارد ریال، برقراری اتصالات پست 400 موقت پارسیان با اعتبار 55 میلیارد ریالی، فاز اول پست 63/20 کیلو ولت حکمی با اعتبار 450 میلیارد ریالی، خط 63 ولت حکمی با اعتبار 250 میلیارد ریال، ساختمان فیدرخانه پست 63 کیلوولت جلابی با هزینه‌ای بالغ بر 100 میلیارد ریال همچنین افزایش ظرفیت پست 132 کیلوولت گرزه بندرلنگه از 1×15 به 1×20 با هزینه‌کرد 350 میلیارد ریالی بود. 

نماینده عالی دولت در هرمزگان گفت: دیگر مسئله ای که در هرمزگان به صورت ویژه پیگیری می‌شود طرح نهضت ملی مسکن است، در شهرستان میناب نیز اراضی این طرح تخصیص یافته و دستورات لازم برای تسریع ساخت منازل صادر شده است. 

انتهای پیام/864 /.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1113951